ساخت آلاچیق

۵
(۱)

ساخت الاچیق

(  ساخت الاچیق  )اگر فضای کافی در حیاط ویلای خود دارید میتوانید یک الاچیق زیبا داشته باشید . ساخت الاچیق باعث می شود که در شرایط آب و هوایی مختلف از فضای بیرون خانه خود لذت ببرید.

 

آلاچیق هایی که می توانید بسازید (ساخت الاچیق)

 

چوبی و یا بتونی با نمای سنگ و چوب است   چوبی ها معمولا از جنس چوب های سند پلاست شده  روسی می باشند .که می توانند ساده یا مجلل باشند

 

کوچیک ترین آلاچیق ها ، الاچیق های ۴ نفره هستن و بزرگترین   هم ۱۲ نفره هستند  بعضی از انواع ا ن نیز هستند که فضای

 

کاملا بسته ای دارند ،که میتوان در فصل سرما هم از آن استفاده کرد (ساخت الاچیق)

 

اما زیبایی آلاچیق به باز بودن آن است برای زیبایی بیشتر آن   می توان سقف ان ها را با شینگل تزیینات بیشتری داد تا جذاب تر دیده شود ،مثلا از سقف های مدل دار و تراش خورده استفاده کرد و میتوان حتی در اطراف آن گلدانها و گل های زیبایی استفاده کرد  آلاچیق هایی هستند که با مدل سنگی ، که از بتون ساخته میشوند و نمای زیبایی از صخره را دارا هستند این نوع الاچیق ها در طرح های خیلی متنوع هستند .که حتی می توان به مدل غار نیز طراحی کرد . در این نوع مدل تنوع زیاده ،حتی میتوان به شکل ابنما هم طراحی کرد .به این صورت که پایین ان  جای نشیمن و از بالای آن اب به صورت ابشار سرازیر شود.(ساخت الاچیق)

طرز ساخت یک الاچیق چوبی سند بلاست شده اول طبق نقشه  و اندازه باید چوب ها در کارگاه بریده بشود بعد سندبلاست شده و به محل نصب ارسال میشود بعد از نصب رنگ          ترمو زده میشود سقف الاچیق هم بسته به سلیقه و هزینه افراد میتواند چوب یا شینگل و یا حلب طرح سفال یا کلش باشد(ساخت الاچیق)

کف پروژه را هم بتون یا چوب و سنگ  سنگ میکنن  البته بیشتر جاها بدلیل سنخیت کار از چوب استفاده میکنن(ساخت الاچیق)

لطفا از طریق ستاره به این مطلب امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

فهرست